Tres Joli Appart A La Palmeraie Coup De Coeur

  • 117 m²
  • 2 sovrum
  • 2 badrum

Lägenheten Tres Joli Appart A La Palmeraie Coup De Coeur Marrakesh med 2 sovrum ligger i distriktet Palmeraie, välkänt för historiska sevärdheter som El Badi slott, som ligger ungefär 7 km bort. Här erbjuds också förvaringsboxar. Den här 117 m² stora lägenheten erbjuder moderna faciliteter som WiFi, samt en parkering för bilresenärer.

Lägenheten Tres Joli Appart A La Palmeraie Coup De Coeur har balkong, sitthörna och vardagsrum samt erbjuder utsikt över trädgården. På detta boende finns ett badrum utrustat med hårtorkar, badrockar och handdukar. Dessutom finns det en bidé, en separat toalett och en dusch.

Ytterligare bekvämligheter inkluderar en terrass.

Lägenheten Tres Joli Appart A La Palmeraie Coup De Coeur erbjuder ett komplett kök utrustat med te-/kaffebryggare, kylskåp och köksredskap.

Boendet har ett väldigt bra läge, cirka 15 minuters bilresa från Jemaa el Fna och cirka 20 minuters bilresa från Dar Tiskiwin-museet. Bahiapalatset ligger inom 8 km från lägenheten. Järnvägsstationen Marrakech är belägen cirka 10 minuters bilresa bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Tres Joli Appart A La Palmeraie Coup De Coeur Marrakesh
Appartement Les Jardins De La Palmeraie III
Mobilpris

Appartement Les Jardins De La Palmeraie III

70 m från boendet
Le Palmito - 2Bdr - Private Garden - Pool
Mobilpris

Le Palmito - 2Bdr - Private Garden - Pool

920 m från boendet
Deluxe Appartement In Resort Luxe & Tranquillite
Mobilpris

Deluxe Appartement In Resort Luxe & Tranquillite

1.1 km från boendet
USD 140 USD 126
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    14 km

    Tågstationer

    Marrakech tågstation
    8 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Transfer

    • Flygplatstransfer (mot avgift)

    Boendetjänster

    • 24-timmars reception
    • 24-timmars säkerhet
    • Bagageförvaring
    • Hushållning

    Matställen

    • Matplats utomhus

    I köket

    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar
    • Bordsspel
    • Barnpool

    Fritid

    • Utomhusbassäng
    • Strandparasoll
    • Solterass
    • Trädgård
    • Grill faciliteter

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Sittgrupp
    • Terrass
    • Trädgårdsmöbler
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Rökdetektorer

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 12:00
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av lägenheten Tres Joli Appart A La Palmeraie Coup De Coeur?
      Populära sevärdheter nära lägenheten Tres Joli Appart A La Palmeraie Coup De Coeur inkluderar bland annat Bahiapalatset, Jemaa el Fna, Dar Tiskiwin-museet.
    • Hur stort är lägenheten Tres Joli Appart A La Palmeraie Coup De Coeur?
      Lägenheten Tres Joli Appart A La Palmeraie Coup De Coeur har en total yta på 117 m².

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    14 km

    Tågstationer

    Marrakech tågstation
    8 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Tres Joli Appart A La Palmeraie Coup De Coeur Marrakesh

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng